
Spørgsmål til produktet?
Leveres kun til Sjælland og Lolland
Lækre og nemme karry samosaer.
Samosa er en af de mest elskede snacks i det sydasiatiske køkken og har en historie, der strækker sig over flere hundrede år. Oprindeligt menes den at stamme fra Mellemøsten og blev bragt til Indien via handelsruter, hvor den hurtigt blev en populær del af gadekøkkener og festlige anledninger.
Denne sprøde, gyldne delikatesse fyldt med krydrede smage er en uundværlig del af både hverdagsmåltider og festlige sammenkomster. Med Diamond’s samosaer med karry får du en autentisk smagsoplevelse, hvor den varme og aromatiske krydring bringer dig direkte til hjertet af Asiens kulinariske traditioner.
Opbevaring: Frostvare
Produktinformation
Næringsindhold
Ingredienser
Ingredienser: Grøntsagsfyld 55% (kål, løg, kartoffel, vand, grønne bønner, gulerødder, kartoffelstivelse, salt, SOJAbønneolie, karrypulver 0,6% [gurkemeje, kanel, fennikel, peber, nelliker, chili], smagsforstærker: E621, sukker, hvidløg, hvid peber), dej 45% (HVEDEmel, vand, SOJAbønneolie).
Spørgsmål til produktet?
Kontakt vores personale på tlf. 33 14 33 61 eller på mail info@denkinesiskekoebmand.dk. Vi står klar til at hjælpe dig :-).
tlf. 33 14 33 61
halal
Leveres kun til Sjælland og Lolland
Forårsrulledej 150mm 50stk Spring Home
Frostvarer
Leveres kun til Sjælland og Lolland
Gyoza m. Kylling & Grøntsager 30 stk. 600g...
Frostvarer
halal
Leveres kun til Sjælland og Lolland
Forårsrulledej 215mm 40stk Spring Home
Frostvarer
Leveres kun til Sjælland og Lolland
Suppe Dumplings Kylling & Grøntsager 560g...
Frostvarer